تنظیم SMTP در وردپرس و حل مشکل ارسال نشدن ایمیل در وردپرس

مرکز آموزش

smtp وردپرس
19

اکتبر

تنظیم SMTP در وردپرس آموزشی است که امروز در مرکز آموزش میهن میزبان برای شما آماده کرده ایم. برخی موارد در مدیریت محتوای وردپرس ممکن است در ارسال ایمیل دچار مشکل شوید و ایمیلی از وب سایت شما برای کاربرانتان ارسال نشود، این مشکل می تواند به دلیل بسته بودن تابع phpmail در هاست شما باشد، اینکار معمولا جهت کاهش ارسال اسپم از سوی شرکت های هاستینگ انجام می شود. برای حل این مشکل نیاز به تنظیم SMTP در وردپرس می باشد.

قابلیت تنظیم SMTP در وردپرس به صورت پیش فرض در این سیستم مدیریت محتوا فعال نمی باشد. لذا جهت ارسال ایمیل از طریق SMTP در مدیریت محتوای وردپرس می بایست افزونه انجام اینکار را نصب نمایید. یکی از افزونه های معتبر و کاربردی جهت ارسال ایمیل از طریق SMTP در وردپرس افزونه “SMTP آسان وردپرس” و یا ” Easy WP SMTP” می باشد. این افزونه به شما اجازه می دهد تمام ایمیل‌ های خروجی وب سایت وردپرسی خود را از طریق سرور SMTP کانفیگ و ارسال نمایید. علاوه بر حل مشکل عدم ارسال ایمیل در این سیستم، این کار باعث جلوگیری از ورود ایمیل به اسپم گیرندگان نیز می شود.

1 – جهت نصب این افزونه وارد پنل مدیریت وردپرس شده و وارد مسیر افزونه ها > افزودن شوید.

 

افزونه smtp وردپرس

 

2 -در قسمت جستجو افزونه ها عبارت “SMTP آسان وردپرس” را جستجو کرده و پس از پیدا کردن افزونه اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید.

 


smtp-وردپرس
 

3 – پس از نصب و فعال سازی افزونه، وارد منوی تنظیمات وردپرس شده و سپس ” SMTP آسان وردپرس” را انتخاب نمایید تا وارد صفحه تنظیمات و کانفیگ افزونه شوید.
کانفیگ smtp وردپرس

 

4 – تنظیمات افزونه را طبق تصویر زیر انجام داده و سپس تغییرات را ذخیره نمایید.

 

 

تنظیم-smtp-وردپرس

 

 

* دقت داشته باشید یوزر نیم و پسورد SMTP همان یوزر نیم و پسورد ایمیلی می باشد که در هاست وب سایت خود ساخته اید.

منبع: میهن میزبان

دیدگاه ها

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان