سریع ترین DNS سرور ها برای سرور های ایرانی کدامند؟

مرکز آموزش

سریع‌ترین DNS
2

جولای

معرفی سریع ترین DNS سرور ها برای سرور های ایرانی مقاله کوتاهی است که امروز برای شما در مرکز آموزش میهن میزبان آماده کرده ایم، قبل از معرفی سریع ترین DNS سرور ها بهتر است یه توضیح کوچیک در رابطه با دی ان اس ها بدهیم تا با عملکرد آنها آشنایی پیدا کنید.

 

DNS سرور چیست و چه نقشی در شبکه دارد؟ 

به طور خلاصه DNS سرور یا دی ان اس سرور (همچنین به عنوان nameserver نیز  شناخته می‌شود) سروری در شبکه است که مسئول ترجمه نام دامنه‌ها به آدرس‌های IP است. DNS سرور به کاربران این امکان را ارائه می‌دهد که با استفاده از نام دامنه‌ها به جای آدرس‌های IP، به راحتی منابع شبکه را پیدا کنند. به عبارتی وظیفه نیم سرورها DNS سرور ها (nameserver) این است که دامنه‌ها را به آدرس‌های IP متناظر ترجمه کنند و درخواست‌های DNS را برای دامنه‌های مرتبط با آنها پردازش کنند. با استفاده از DNS سرور های مناسب، می‌توانید قابلیت دسترسی و سرعت شبکه را بهبود بخشید و امنیت اطلاعات را افزایش داد.

 

سریع‌ترین DNS سرور

سریع‌ ترین DNS سرور ها

 

سریع ترین DNS سرور ها برای سرور های ایرانی کدامند؟

عملکرد دی ان اس ها در شبکه و موقعیت های جغرافیای مختلف متفاوت است لذا می برای موقعیت سرور خود می بایست مطلوب ترین نیم سرور را انتخاب کنید. برخی از نیم سرور ها در داخل شبکه ایران سرعت مطلوبی ارائه می دهند که ما برخی از آنهارا پایینتر برای شما آورده ایم

 

1 – Google Public DNS (DNS سرور های گوگل)

nameserver 8.8.8.8

nameserver 8.8.4.4

2 – Cloudflare DNS (DNS سرور های کلود فلر)

nameserver 1.1.1.1

nameserver 1.0.0.1

3 – OpenDNS: (DNS سرور های اپن دی ان اس)

nameserver 208.67.220.220

nameserver 208.67.222.222

4 – Quad9 DNS: (DNS سرور های Qouad9.net)

nameserver 9.9.9.9

nameserver 149.112.112.112

 

 

منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان