آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور دایرکت ادمین (SSL رایگان دایرکت ادمین)

مرکز آموزش

1

اکتبر

قبلا آموزش نصب سیستم SSL رایگان Let’s Encrypt را بر روی سرور های با کنترل پنل سی پنل توضیح داده ایم، حال در این مطلب قصد داریم آموزش نصب Let’s Encrypt در سرور های با کنترل پنل دایرکت ادمین را ارائه کنیم، تا توسط Let’s Encrypt دایرکت ادمین بتوانید برای کلیه دامنه های میزبانی شده بر روی سرور دایرکت ادمین خود SSL رایگان تولید کنید.

سیستم SSL رایگان Let’s Encrypt یک سیستم رمز گذاری اطلاعات بین وب سایت و مرورگر می باشد که تحت حمایت شرکت های بزرگی مانند گوگل، سیسکو، موزیلا و… توسط بنیاد ISRG جهت حمایت از حریم خصوصی و اطلاعات عموم ایجاد شده است.

Let’s Encrypt برای ما ایرانی ها بسیار کارآمد است زیرا بر روی دامنه های .ir نیز قابل نصب است. این سیستم با هربار وریفای شدن (نصب) اعتبار 90 روزه برای دامنه شما در نظر میگیرد که البته پس از 90 روز می توانید مجددا آن را تمدید کنید. (کنترل پنل های دایرکت ادمین و سی پنل پس از اتمام 90 روز، SSL دامنه هارا به صورت خودکار تمدید می کنند)

 

 

نصب Let’s Encrypt در دایرکت ادمین

 

برای نصب Let’s Encrypt بر روی سرور دایرکت ادمین دسترسی Root سرور لینوکسی (SSH) نیاز است لذا شما باید مدیر سرور باشید و در صورتی که کاربر عادی هاست و یا ریسلر هستید امکان نصب سیستم تولید SSL برای شما فراهم نمی باشد.

– نصب Let’s Encrypt در سرور دایرکت ادمین بسیار ساده است برای نصب با اطلاعات روت سرور خود وارد SSH شوید و سپس به ترتیب دستورات زیر را اجرا نمایید.

 

1- echo "enable_ssl_sni=1" >> /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf
2- echo "letsencrypt=1" >> /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf
3- echo "action=directadmin&value=restart" >> /usr/local/directadmin/data/task.queue; /usr/local/directadmin/dataskq d2000
4- cd /usr/local/directadmin/custombuild
5- ./build rewrite_confs
6- cd /usr/local/directadmin/custombuild
7- ./build update
8- ./build letsencrypt

 

منبع: میهن میزبان

 

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان