آموزش تهیه بک آپ از وب سایت در کنترل پنل دایرکت ادمین

مرکز آموزش

14

نوامبر

حادثه و اتفاق خبر نمی کند! در هر لحظه امکان آسیب رسیدن به هر اطلاعاتی در هر جای دنیا وجود دارد و اگر ما از این اطلاعات نسخه پشتیبانی نداشته باشیم قطعا دچار ضرر و ضربه خواهیم شد به خصوص که اطلاعات حائیز اهمیت باشد. در دنیای میزبانی وب، یکی از رمز های موفقیت یک وب سایت تهیه منظم بک آپ می باشد یک وب مستر حرفه ای حداقل باید هفته ای یک بار از اطلاعات خود بک آپ تهیه کند.
در این آموزش قصد داریم نحوه تهیه بک آپ از وب سایت در کنترل پنل دایرکت ادمین را با تصاویر توضیح دهیم.

 

ابتدا وارد کنترل پنل خود شوید و بر روی Create/Restore Backups کلیک کنید.

 

DirectAdmin_backUP

 

در صفحه ی باز شده تیک همه ی گزینه هارا زده و بر روی Create Backup کلیک کنید.

 

تهیه بک آپ از وب سایت در کنترل پنل دایرکت ادمین

پس از آماده شدن بک آپ در قسمت Message System کنترل پنل خود پیام Your backups are now ready را دریافت خواهید کرد پس از دریافت این پیام بک آپ وب سایت شما در پوشه backups در فایل منیجر قرار گرفته است. همیشه بهتر است که بک آپ ها بر روی فضای دیگری غیر از فضای هاست قرار بگیرند این فضا می تواند هارد کامپیوتر شما و … باشد. جهت دانلود کردن این بک آپ بر روی کامپیوتر خود باید بک آپ را به پوشه public_html هاست خود منتقل کرده و سطح دسترسی آن را بر روی 644 یا بالاتر قرار دهید.
میهن میزبان به صورت روزانه در پایان هر روز به طور خودکار از کلیه وب سایت های کاربران نسخه پشتیبان تهیه می کند اما به دلیل اینکه بک آپ گیری توسط سیستم رایانه ای انجام می گردد و امکان اشتباه در هر سیستم رایانه ای وجود دارد, پیشنهاد می شود که خود کاربران نیز از وب سایت های خود حداقل هفته ای یک بار نسخه پشتیبان تهیه کنند. در صورتی که وب سایت شما سنگین می باشد و امکان تهیه بک آپ و دانلود کردن آن داخل کامپیوتر شخصی کار دشواری می باشد پیشنهاد می شود که حداقل از دیتابیس وب سایت خود که حاوی کلیه دیتا های وب سایت می باشد هر هفته بک آپ تهیه کنید.

 

منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان