آموزش نصب nginx در کنار آپاچی (apache+nginx) در سی پنل

مرکز آموزش

2

نوامبر

وب سرور Nginx یکی از کم مصرف ترین و پرسرعت ترین وب سرور های جهان می باشد به طوری که در برخی از بنچ مارک ها این وب سرور به عنوان سریعترین وب سرور جهان معرفی شده است.
Nginx سرعت پاسخگویی بسیار بالایی دارد و در بازدید های بسیار بالا واقعا عالی عمل می کند. از جمله قابلیت های Nginx می توان به سازگاری این وب سرور با اکثر توزیع های لینوکس اشاره کرد.
در این آموزش قصد داریم نحوه نصب nginx در کنار آپاچی (apache+nginx) در سی پنل (cPanel) را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم.

 

نصب nginx_apache در سی پنل

 

جهت انجام اینکار در کنترل پنل سی پنل پلاگینی کاملا رایگان به نام NginxCp ارائه شده است که با نصب آن می توانید به راحتی از ترکیب دو وب سرور nginx و apache در کنترل پنل سی پنل خود بهره مند شوید و کاهش استفاده از منابع و افزایش سرعت بارگزاری سایت ها را احساس کنید.

این ترکیب به این شکل عمل می کند: وب سرور Nginx مسئول بارگزاری صفحات استاتیک ، و وب سرور آپاچی مسئول بارگزاری صفحات داینامیک خواهد شد.

قبل از نصب پلاگین NginxCP ابتدا وارد WHM شوید و به قسمت Remote Access Key رفته و بر روی Generate a New Key کلیک کنید. سپس با دستورات زیر اقدام به نصب این پلاگین نمایید.

 

cd /usr/local/src
wget http://nginxcp.com/latest/nginxadmin.tar 
tar xf nginxadmin.tar
cd publicnginx
./nginxinstaller install

 
کار تمام است و شما با دستورات بالا به راحتی وب سرور nginx را در کنار آپاچی خود نصب کرده اید. پس از نصب در قسمت Plugins در WHM گزینه ای با نام Nginx Admin اضافه خواهد شد.

جهت حذف پلاگین NginxCp می توانید از دستورات زیر استفاده نمایید.

cd /usr/local/src
wget http://nginxcp.com/latest/nginxadmin.tar
tar xf nginxadmin.tar
cd publicnginx
./nginxinstaller uninstall

منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان