آموزش دسترسی به SSH سرور سی پنل از طریق WHM

مرکز آموزش

ترمینال سی پنل
31

جولای

آموزش دسترسی به SSH سرور سی پنل از طریق WHM مقاله ای می باشد که امروز در میهن میزبان برای شما آماده کرده ایم، همانطور که می دانید در سرور های لینوکسی جهت مدیریت سیستم عامل و کانفیگ های مستقیم آن نیاز به دسترسی ترمینال (SSH) می باشد (جهت افزایش امنیت و کیفیت سرور از رابط گرافیکی در سیستم عامل های سرور لینوکس استفاده نمی شود).

برای این منظور معمولا با استفاده از نرم افزار هایی مانند Putty و مشخصات ورود به سیستم عامل سرور لینوکسی مانند (یوزر نیم، پسورد و پورت) می توانید به ترمینال سرور یا کامند لاین آن متصل شوید، اما سی پنل که همیشه در آپشن ها و آپدیت های متنوع برای استفاده راحتتر پیشتاز بوده است، آپشنی با نام Terminal را در WHM در اختیار کاربر قرار می دهد که به راحتی با یک کلیک ساده می تواند به ترمینال سرور (SSH) متصل شود.

 

  • برای این منظور (دسترسی به SSH) کافی است با مشخصات روت به WHM سرور لاگین نمایید و از منوی سمت چپ گزینه Terminal (مسیر دقیق Server Configuration / Terminal) را انتخاب نمایید.

 

ترمینال whm

 

  • حال صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که دسترسی کامل SSH سرور را برای شما فراهم میکند

 

ترمینال سی پنل

دقت داشته باشید برای دسترسی به SSH شما می بایست دسترسی روت سرور را داشته باشید (مانند سرویس های سرور مجازی یا سرور اختصاصی) و در سرویس های هاست و نمایندگی هاست این دسترسی برای کاربر فراهم نمی باشد.

 

منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان