خرید هاست, هاست لینوکس, هاست سی پنل, هاست دایرکت ادمین, هاست دانلود, هاست ایران, هاست خارج, هاست پرسرعت, ثبت دامنه, میهن میزبان, خرید آنلاین هاست, نمایندگی هاست

Domain یا دامنه چیست؟ در واقع پسوندی است که در بخشهای پایانی نشانی اینترنتی وبگاه‌ها می‌آید.
دامنه نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سايت اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، و از يک يا چند قسمت تشکيل شده است که با نقطه (دات) از هم جدا شده‌اند.

Domain یا دامنه چیست؟

که قسمت اول ماهیت آدرس ‘www’ قسمت دوم نام دامنه (به انگلیسی: Domain Name) به قسمت سوم پسوند موضوعی یا جی تی ال دی (Generic) و به قسمت آخر پسوند کشوری یا محلی یا سی تی ال دی (Country) می‌گویند، نام دامنه همان نام سايت است (مانند wikipedia) و پسوند دامنه شما بيانگر نوع سايت شما خواهد بود (مانند org). گاه در مورد دامنه‌های جهانی (چی تی ال دی ، این با حرف G به معنی Global) این ترتیب معکوس می‌شود یعنی سی تی ال دی قبل از جی تی ال تی می‌آید مانند ru.com که برای روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تعدادی از اين تی ال دی ها (top-level domains) یا پسوندهای پراستفاده عبارت‌اند از:
– پسوند com. برای سایت‌های تجاری و عمومی
– پسوند net. برای شبکه‌ها
– پسوند org. برای سازمان‌ها و ارگان‌ها
– پسوند .info بانک های اطلاعاتی
– پسوند .name نام شخص
– پسوند .mobi برای موبایل و دستگاه‌های همراه
– پسوند .biz تجارت
– پسوند .travel مسافرت
– پسوند gov. برای سایت‌های دولتی (فقط آمریکایی)
– پسوند edu. برای موسسات آموزشی (فقط آمریکایی)
– پسوند .asia آسیا
– پسوند .coop تعاونی ها
– پسوند .museum موزه ها
– پسوند .int بین الملل
– پسوند .jobs شغل
– پسوند .eu اروپا
– پسوند .tel تلفن ها
سایر پسوند های غیر کشوری : .aero Aviation .cat Catalan language and culture .mil US Dept of Defense
هریک از کشورهای جهان دارای یک یا چند پسوند ملی هستند که برای سایت‌های منصوب به آن کشور استفاده می‌شوند. پسوند اینترنتی ایران ir. است که کارگزار آن nic.ir می باشد.

منبع : ویکی پدیا

hetzner

در دنیای هاستینگ و میزبانی وب ، دیتاسنتر OVH همواره یکی از بزرگ ترین و مرغوب ترین سرویس دهندگان و فروشندگان سرور اختصاصی به مشاور میرود . شهرت کمپانی فرانسوی OVH بیشتر به دلیل کیفیت خوب سرور ها بوده است این دیتاستر یک دیتاسنتر فوق مدرن است که ظرفیت میزبانی بیش از 400 هزار سرور را دارا است. دیتاسنتر جدید OVH چیزی در حدود ۱۸۱ میلیون دلار آمریکا خرج برداشته است و این دیتاسنتر فرانسوی را به بزرگترین دیتاسنتر جنرال جهان تبدیل کرده است.

این قالب بصورت اختصاصی برای "شرکت فن آوران میهن میزبان" طراحی شده است. هرگونه کپی برداری شرعا حرام بوده و مطابق ماده 12 قانون جرایم رایانه ای برخورد قانونی خواهد داشت.
ما عضو تأیید شده ICANN هستیم.
شماره تماس 2136268031(98)+
خرید هاست سرور مجازی ایران سرور اختصاصی ایران