آموزش نصب و فعال سازی کش Redis در دایرکت ادمین

مرکز آموزش

5

آگوست

آموزش نصب و فعال سازی کش Redis در دایرکت ادمین آموزشی می باشد که امروز در میهن میزبان برای شما فراهم کرده ایم. دقت داشته باشید برای انجام این آموزش داشتن دسترسی سرور (مانند سرویس های سرور مجازی و سرور اختصاصی) الزامی است.

 

کش redis

 

  • کش سرور چیست؟

ابتدا با یک توضیح کوچک با کاربرد کش آشنا شویم، زمانی که کاربر درخواستی را بر لود شدن یک صفحه  ای از وب سایت به سمت سرور ارسال می کند، چنانچه این درخواست برای اولین بار به سمت سرور ارسال شده باشد، پاسخ به طور مستقیم از دیتابیس یا وب سرور دریافت می شود (با توجه به نوع درخواست)، حالا اگر سیستم Cache فعال باشد اطلاعات صفحه لود شده در آن ذخیره می گردد و در صورتی که کاربر دیگری همین درخواست را به سمت سرور ارسال کند، درخواست از طریق کش به کاربر پاسخ داده می شود که بسیار سریعتر از پاسخ از طریق وب سرور یا دیتابیس است.

 

  • Redis Cache چیست؟

Redis Cach (کش ردیس) که مخفف Remote Dictionary server می باشد یک نوع پایگاه داده از نوع NoSQL است که با کش کردن اطلاعات داخل خود باعث بازدهی بالاتر سرور و همچنین افزایش سرعت وب سایت خواهد شد، بد نیست که بدانید ریدس در وب سایت های بزرگی مانند اینستاگرام، گیت هاب، پینترست و … استفاده شده است

 

  • نصب و فعال سازی کش Redis در دایرکت ادمین

خوشبختانه مخازن کنترل پنل دایرکت ادمین از این کش پشتیبانی می کنند لذا به راحتی می توانید با دستورات زیر این کش را در سرور دایرکت ادمین خود نصب نمایید.

جهت نصب Redis Cache در سرور دایرکت ادمین ، با مشخصات root وارد SSH شده و دستورات زیرا به ترتیب اجرا نمایید.

 

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build set redis yes
./build redis
./build set_php redis yes
./build php_redis

 

با اجرای دستورات فوق Redis بر روی دایرکت ادمین نصب میگردد، اما به صورت پیش فرض برای هاست های ساخته شده غیر فعال است که به راحتی با ویرایش پکیج یوزر هاست مورد نظر و زدن تیک Redis می توانید این کش را برای آن فعال کنید.

 

ردیس کش

 

حال می توانید در وب سایت خود از سرعت این کش لذت ببرید.

 

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان