افزایش سرعت لود سایت در دایرکت ادمین با نصب وب سرور nginx+apache

مرکز آموزش

nginx+apache
9

جولای

افزایش سرعت لود سایت در دایرکت ادمین با نصب وب سرور nginx+apache

nginx+apache کانفیگی است که با نصب آن می توانید سرعت متفاوت تری را در سرور خود تجربه نمایید. افزایش سرعت وب سایت یکی از دقدقه هایی می باشد که همیشه ذهن وبمستران را به خود مشغول کرده است زیرا بدون داشتن یک وب سایت پرسرعت و سریع نمیتوان نتایج مطلوبی در سئو گوگل دریافت کرد.

 

وب سرور Nginx یکی از کم مصرف ترین و پرسرعت ترین وب سرور های جهان می باشد و در بسیاری از بنچ مارک ها این وب سرور به عنوان یکی از پایدار ترین و سریعترین وب سرور های جهان معرفی شده است.
Nginx سرعت پاسخگویی بسیار بالایی دارد و در بازدید های بسیار بالا واقعا عالی و محسوس عمل می کند و میتواند بار لود صفحات را بر روی منابع سرور به شدت کاهش دهد لذا فشار بر روی سرور بسیار کاهش میابد. نصب این وب سرور در کنار وب سرور اصلی سرور شما یعنی apache می توانید تا حد قابل توجه سرعت وب سایت شمارا افزایش دهد.

 

عمل کرد nginx+apache به این صورت است که nginx مسئولیت لود صفحات استاتیک (مانند تصاویر) و apache مسئولیت لود صفحات داینامیک (مانند سورس وب سایت) را به عهده خواهد داشت.

 

nginx+apache

 

در این آموزش قصد داریم نحوه نصب نصب وب سرور nginx+apache را در کنترل پنل دایرکت ادمین خدمت شما توضیح دهیم.

 

دقت داشته باشید برای نصب این وب سرور حتما می بایست دسترسی SSH (روت) به سرور داشته باشید (مانند سرویس های سرور مجازی و سرور اختصاصی). و با داشتن دسترسی های هاست و نمایندگی هاست امکان نصب این وب سرور فراهم نمی باشد.

 

– جهت نصب کافی است وارد SSH شده و دستورات زیرا به ترتیب داخل آن اجرا نمایید و تا تکمیل شدن مراحل منتظر بمانید. پیشنهاد می شود حتما از یک اینترنت پایدار استفاده کنید تا در حین نصب دسترسی به SSH قطع نشود.

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build update
./build update_da
./build set webserver nginx_apache
./build nginx_apache
./build rewrite_confs


منبع: میهن میزبان
دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان