آموزش Backup Configuration سی پنل (سیستم بک آپ گیری خودکار سی پنل)

مرکز آموزش

بک آپ گیری سی پنل
26

ژوئن

در این آموزش، قصد داریم Backup Configuration یا همان سیستم بک آپ گیری خودکار سی پنل را برای شما به طور کامل توضیح دهیم. دقت داشته باشید برای دسترسی به Backup Configuration باید شما کاربر روت و یا همان مدریت سرور باشید، در نتیجه اعمال این تنظیمات تنها برای مدیر سرور محیا بوده و نمایندگان و کاربران عادی به این بخش دسترسی ندارند.
کاربران و نمایندگان برای بک آپ گیری از سایت های خود باید مانند آموزش زیر عمل کنند:

آموزش تهیه فول بک آپ از سایت در کنترل پنل سی پنل

با سیستم بک آپ گیری خودکار سی پنل به راحتی می توانید تنظیماتی را اعمال نمایید که سی پنل در بازه زمانی مورد نظر شما از کلیه سایت های شما یک نسخه فول بک آپ تهیه کند و آنرا در خود سرور و یا از طریق FTP به سرور دیگری منتقل نماید.

برای شروع بک آپ گیری با یوزر نیم و پسورد root خود وارد WHM شوید و وارد قسمت Backup Configuration شوید.

پس از ورود به این قسمت مانند تصویر زیر عمل کرده تا سیستم بک آپ گیری خودکار فعال شد: (برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

 

در پایین تر از قسمت Scheduling and Retention روز هایی که قصد دارید بک آپ گیری انجام شود را انتخاب نمایید: (برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

 

از قسمت Select User مانند تصویر زیر کاربرانی که قصد دارید از آنها بک آپ تهیه شود را انتخاب نمایید: (برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

 

در پایین تر قسمت Configure Backup Directory را مانند تصویر زیر انجام دهید: (برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

 

 

در صورتی که قصد دارید بک آپ ها به سرور دیگری منتقل شوند قسمت Additional Destinations را مانند تصویر زیر انجام دهید:

 

پس از انتخاب FTP مانند تصویر زیر عمل کنید: (برای بزرگتر شدن تصویر بر روی آن کلیک کنید)

*دقت داشته باشید، آی پی سرور بک آپ را در فایروال سرور سی پنل و آی پی سرور سی پنل را در فایروال سرور بک آپ Allow کنید (لیست سفید) .

 

در آخر بر روی Save and Validate Destinition کلیک کرده تا تنظیمات Backup Configuration کامل شود. با تنظیمات فوق شما به راحتی توانستید سیستم بک آپ گیری خودکار سی پنل خود را فعال نمایید.

نکته: در صورتی که سرور شما از فضای کمی برخوردار است از ذخیره بک آپ ها در داخل خود سرور خودداری نمایید لذا تیک Retain backups in the default backup directory. را بردارید، زیرا ممکن است باعث پر شدن هارد سرور و اختلال در سایت های شما شود.

در صورتی که قصد دارید ساعت شروع بک آپ گیری را تغییر دهید، در WHM به گزینه Configure cPanel Cron Jobs رفته و از قسمت Command: backup زمان مورد نظر خود را اعمال نمایید.

منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان