تنظیم آی پی اختصاصی برای ریسلر (نماینده) در سی پنل

خدمات سرور

28

ژانویه

برخی از نمایندگان جهت پنهان کردن سرور میزبان خود اقدام به خرید آی پی اختصاصی میکنند تا از آی پی اشتراکی و یا به عبارتی Shared IP سرور میزبان خود استفاده نکنند و مشخصات آنها نزد کاربران خود اختصاصی باشد.
در این آموزش قصد داریم نحوه تنظیم آی پی اختصاصی برای ریسلر (نماینده) در سی پنل را توضیح دهیم. قبلا این آموزش را برای کنترل پنل دایرکت ادمین مطرح کرده ایم که می توانید آنرا از لینک زیر مشاهده نمایید.

آموزش اختصاص دادن آی پی به ریسلر در دایرکت ادمین

 
برای تنظیم آی پی اختصاصی برای نماینده در سی پنل (Reseller Dedicated IP) شما باید دسترسی root به این کنترل پنل را داشته باشید و یا به عبارتی دسترسی شما باید از نوع Full Access باشد و یا به عبارتی دیگر مدیر سرور باشد. جهت انجام اینکار شما ابتدا باید آی پی که از سرویس دهنده سرور خود تهیه کرده اید را از WHM به کنترل پنل خود متصل کنید، اینکار توسط آموزش زیر قابل انجام است.
 
آموزش افزودن IP جدید به cPanel

 
پس از معرفی و اضافه کردن آی پی جدید به سی پنل وارد WHM شده بر روی گزینه ی Manage Reseller’s IP Delegation کلیک کنید.
 

reseller-dedicated سی پنل

 
از لیست موجود ریسلر مورد نظر را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه ی Submit کلیک نمایید. در صفحه باز شده تیک گزینه ی Restricted Delegation را زده و IP ای که قصد دارد به ریسلر ارائه کنید را تیک زده و سپس تغییرات را ذخیره کنید.

آی پی اختصاصی سی پنل

در آخر وارد قسمت Manage Reseller’s Shared IP شده و بر روی ریسلر مورد نظر کلیک نمایید.
 

سی پنل

 
در صفحه جدید آی پی ریسلر را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره نمایید تا ریسلر بتواند از این آی پی برای کاربران خود استفاده کند.

 
منبع : میهن میزبان

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان