انتقال (ریدایرکت) تمام صفحات سایت از دامنه قدیم به دامنه جدید در وردپرس

آموزش وردپرس

تغییر آدرس سایت در وردپرس
10

آگوست

برخی مواقع ممکن است نیاز به تغییر آدرس سایت باشد به عنوان مثال ممکن است سایت شما در حال حاضر با آدرس دامنه (old-domain.com) لود شود و شما به دلایلی قصد دارید به دامنه دیگری (مثال newdomain.com) آنرا انتقال (ریدایرکت) کنید و  بخواهید آدرس تمامی صفحات سایت خود را از دامنه قدیم به دامنه جدید تغییر دهید، تا بتوانید ورودی های گوگل یا صفحاتی که قبلا در شبکه های اجتماعی یا هر جای دیگری معرفی کرده اید به دامنه جدید منتقل کنید. (به عمل انتقال صفحات وب سایت از یک آدرس به آدرس دیگر ریدایرکت گفته می شود)

 

ریدایرکت از یک دامنه به دامنه دیگر

 

– قبل از ریدایرکت در ابتدا لازم است که آدرس دامنه وب سایت را در دیتابیس وردپرس تغییر دهید به عبارتی نیاز است که آدرس دامنه جدید را به عنوان آدرس اصلی سایت به وردپرس معرفی نمایید. برای این منظور کافی است طبق آموزش زیر عمل کنید.

در حال حاضر دامنه وب سایت شما در وردپرس به دامنه جدید newdomain.com تغییر یافته است اما آدرس های وب سایت شما (برگه ها و پست ها و …) هنوز با دامنه قبلی old-domain.com لود می شوند که نیاز است که تمامی آنهارا به آدرس جدید تغییر دهید.

 

  • برای انتقال (ریدایرکت) تمام صفحات سایت از یک دامنه به دامنه دیگر در وردپرس کار سختی در پیش نداریم تنها با نصب پلاگین Force Domain Redirect میتوانیم به راحتی کل آدرس های وب سایت خود را به دامنه جدید خود تغییر دهید.

مثال ممکن است آدرس یکی از پست های شما قبلا با آدرس http://old-domain.com/my-post-website این افزونه می تواند به راحتی آنرا به آدرس http://newdomain.com/my-post-website تغییر دهد.

 

افزونه Force Domain Redirect را می توانید از باکس جستجو افزونه ها در وردپرس (افزونه ها > افزودن) جستجو و نصب نمایید و آنرا به صورت مستقیم از صفحه رسمی افزونه Force Domain Redirect دانلود کرده و در هاست خود آپلود نمایید. دقت داشته باشید این افزونه هیچ تنظیماتی ندارد و تنها کافی است آنرا نصب کرده و فعال کنید تا عمل ریدایرکت را انجام دهد.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها
خرید هاست و سرور میزبانی وب از میهن میزبان